Pitbull - chronologia serialu i filmów

Pitbull – chronologia serialu i filmów

Prasówki Warto przeczytać

Pitbull to popularna seria sensacyjna, na którą składają się przede wszystkim filmy wyprodukowane przez Emila Stępnia. Należy jednak pamiętać, że oprócz aż pięciu filmów, na serię tworzą również dwa seriale. Zarówno filmy, jak i seriale opowiadają o losach polskich policjantów. Co ciekawe według niektórych źródeł pomysł na fabułę został zainspirowany prawdziwymi historiami.

  1. Pitbull chronologia – oglądanie według typu produkcji
  2. Serial zamiast filmu
  3. Filmy składające się na serię Pitbull

W związku z dość dużą liczbą produkcji składających się na uniwersum znane pod nazwą Pitbull, część widzów nie wie, od czego zacząć oglądanie, aby wszystko ułożyło się w logiczną całość. Jeżeli zastanawiasz się, czy najpierw sięgnąć po film Pitbull z 2005 roku, czy może jednak zacząć od serialu, poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Pitbull chronologia – oglądanie według typu produkcji

Większość widzów przyjmuje kolejność, która wynika po prostu z daty premier poszczególnych produkcji. W takim przypadku na początek należy obejrzeć film PitBull z 2005 roku. To właśnie w nim młodszy aspirant Zbigniew Chyb został zagrany przez Janusza Gajosa, a podkomisarz Sławomir Desperski przez Marcina Dorocińskiego. Po filmie wyszedł serial o tym samym tytule, który kręcono w latach 2005 – 2008.

Następnie Patryk Vega wyreżyserował film Pitbull. Nowe porządki, który swoją premierę miał w 2016 roku. Tego samego roku ukazała się kolejna część serii, a mianowicie Pitbull. Niebezpieczne kobiety. Za scenariusz i reżyserię tych produkcji odpowiada wspomniany Vega, przez co są one raczej skierowane do osób, które potrafią odnaleźć przyjemność z oglądania produkcji wspomnianego twórcy. Na szczęście, nawet jeżeli ktoś nie poznał się na tych filmach, to może śmiało sięgnąć po czwartą część (a licząc z serialem piątą z filmowego uniwersum), za którą odpowiada słynny reżyser Władysław Pasikowski. Stworzony przez niego Pitbull. Ostatni pies został zaprezentowany widzom w 2018 roku.

W tym miejscu należy wspomnieć o kolejnej produkcji, która otrzymała tytuł… Pitbull. To właśnie przez ten zabieg wielu widzów ma problem z tym, jaka jest odpowiednia kolejność. Wypuszczony w 2021 roku film został rozszerzony o serial, który – podobnie jak to miało miejsce w przypadku produkcji z 2005 roku – również został zatytułowany Pitbull. Jedną z niewielu postaci, którą można oglądać w prawie wszystkich odsłonach serii, jest Jacek „Gebels” Goc, którego zagrał popularny aktor Andrzej Grabowski.

Serial zamiast filmu

Osoby, które preferują oglądanie seriali zamiast filmów, na pewno będą zadowolone z faktu, że w przypadku pierwszego filmu w wielu miejscach pokrywa się on z produkcją telewizyjną. Chociaż serial został wypuszczony po filmie, to rozwija wiele istotnych wątków, dlatego można spokojnie go obejrzeć zamiast filmu. Podobnie jest w przypadku nowszej produkcji o tym samym tytule, która także rozwija uniwersum i pozwala dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o bohaterach. Chociaż zazwyczaj trudno jest znaleźć ten tytuł w serwisach streamingowych, to bez problemu można sięgnąć po seriale na DVD. Dzięki temu można rozpocząć seans w dowolnym momencie i nie trzeba się martwić, że produkcja zostanie usunięta z bazy filmów i seriali.

Filmy składające się na serię Pitbull

Jeżeli natomiast ktoś nie chce tracić czasu na to, aby oglądać wiele odcinków, tylko preferuje pojedynczy seans, który pozwoli mu poznać całą serię, powinien wybrać filmy w następującej kolejności: PitBull (2005 r.), Pitbull. Nowe porządki (2016 r.), Pitbull. Niebezpieczne kobiety (2016 r.), Pitbull. Ostatni pies (2018 r.) i Pitbull (2021 r.).

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments