poczta kurier

Poczta kurier Lubomierz zamów online

Dolnośląskie

Z powodu wysokiego rytmu życia i dużej popularności transakcji przez internet, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku oferty kuszą nas małymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Leśna jest bardzo łatwe i naprawdę może uprościć nasze życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki zdarzają się przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Leśna

Niewielkie przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to te o małych wymiarach. Mimo że przetransportowanie ich samemu na pocztę może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego domu przez pracownika firmy kurierskiej dużo ułatwia. Możemy oszczędzić przy tym czas i swoje nerwy, bo czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to jedynie kilka elementów, w pierwszej kolejności trzeba złożyć zlecenie na kuriera, zabezpieczyć paczkę zgodnie z wytycznymi a następnie poczekać aż Poczta kurier Leśna zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość przejąć naszą paczkę nawet tego samego dnia, jeżeli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia następnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na doręczeniu paczki do odbiorcy na czas. Zwyczajowo termin dowiezienia przesyłki to 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka wielu paczek

Kiedy jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy wiele paczek miesięcznie warto skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć formalności. Ponadto mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu tak wielu paczek na pewno zauważymy też korzyść z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z naszego miejsca zamieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu i mogło wymagać od nas siły, zwłaszcza kiedypaczki sporo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych jest korzystniejsza niż opłata za każdą z paczek z osobna. Jeśli jesteśmy zmuszeni wysyłać większe ilości przesyłek powinniśmy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, jeśli towar który chcemy nadać zajmuje bardzo dużo miejsca i sporo waży? Rozsądnym rozwiązaniem będzie przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się szczególnie od nadania tradycyjnej przesyłki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć pakunek a, także umożliwić kurierowi odbiór. Z racji na wymiary przesyłki musimy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu przechowywania pakunku.

Dobrze pamiętać, że kalkulując wysokość pakunku i masę musimy wziąć pod uwagę paletę. Przeciętna euro-paleta ma wagę około 25 kg i liczy w przybliżeniu 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą mogły zwiększyć swoją masę pod działaniem wilgotności, dlatego rozsądniej jest nie przybliżać się do maksymalnej masy przesyłki. Wybierając paletę na której wyślemy produkty, sprawdźmy czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Uszkodzona paleta nie może zapewniać wystarczającego zabezpieczenia i towary na niej mogą ulec uszkodzeniu. Kiedy okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie wysłania przesyłki, możemy mieć kłopoty z otrzymaniem odszkodowania za zniszczenia.

Generalne zasady przygotowywania przesyłek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne wskazówki dotyczące rozmiarów, opakowania przesyłek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego warto przeanalizować je przed złożeniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej wielkości. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej folią lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze przesyłki z wrażliwą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się drgania. Chociaż Poczta kurier Leśna dba żeby wszystkie paczki były traktowane z uwagą, jednak musimy pamiętać, że w czasie transportu nasza przesyłka może się przewracać albo zostać przyciśnięta przez inne paczki.

Następną rzeczą o której wiele nadawców zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Leśna odbierając paczkę potrzebuje też ten list przewozowy dostać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go z wyprzedzeniem, będziemy musieli to zrobić podczas kurier już oczekuje. W związku z tym wydłuża się czas odbioru paczki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dotrzeć. Dlatego powinniśmy pomyśleć nie tylko o sobie, ale również o innych korzystających z oferty Poczta kurier Leśna .

Zobacz również poczta Kurier